Drewno jest jednym z najstarszych i najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych, który od wieków wykorzystywany jest do wznoszenia konstrukcji domów, a także innych znacznie większych obiektów budowlanych typu hale, mosty, wieże widokowe. W ostatnich dziesięcioleciach, dzięki postępowi technologicznemu, powstały innowacyjne komponenty drewniane - tzw. drewno inżynieryjne - w tym drewno klejone warstwowo, tzw. BSH (z ang. glulam)

Drewno BSH jest produktem o wyjątkowych właściwościach, który powstaje poprzez łączenie ze sobą drewnianych lameli (desek) za pomocą specjalistycznych klejów. To proces, który zapewnia doskonałą wytrzymałość, stabilność i trwałość finalnych elementów.

Jedną z głównych zalet drewna BSH jest możliwość uzyskania dużych przekrojów elementów w stosunku do drewna litego. Dzięki procesowi klejenia, drewno BSH może być używane do budowy konstrukcji o dużych rozpiętościach, takich jak np. dźwigary dachowe nad salami sportowymi, przemysłowymi oraz basenami. Duże przekroje elementów zapewniają również wysoką odporność ogniową, którą ustalamy już na etapie projektowania, bez konieczności dodatkowych zabiegów malowania itp. Pozwala to uzyskiwać trwałe, wytrzymałe, bezpieczne i piękne elementy konstrukcyjne w konkurencyjnych do stali cenach.

Drewno BSH jest również przyjazne dla środowiska. Jest naturalnym i odnawialnym surowcem, który ma niski ślad węglowy w porównaniu do innych materiałów budowlanych, takich jak stal czy beton. Więcej w tym temacie do przeczytania np. w tym artykule: https://nieruchomosci.infor.pl/wiadomosci/raporty-i-analizy/5469569,Budownictwo-drewniane.html

Ponadto, drewno BSH w wydaniu masywnych elementów ściennych, stropowych oraz dachowych (np. elementy HBE) pozwala budować wysoce energooszczędne obiekty budowlane. Ma doskonałe właściwości izolacyjne - zarówno termiczne, jak i akustyczne. Dzięki temu pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury oraz wilgotności w budynku, a także sprzyja redukcji hałasu z zewnątrz.

Przypominamy, że drewno BSH znajduje się również w naszej ofercie sprzedaży. Zachęcamy do zapoznania się z tabelą poniżej prezentującą możliwości jakie oferujemy 😉

     

powrót

Skontaktuj się z nami

Lubimy nowe wyzwania i nie boimy się podejmować wymagających zleceń!

Stale podążamy za trendami w branży, aby zapewniać najskuteczniejsze rozwiązania

Call Now Button